
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 3 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 3 |
| Turn-On Delay Time | 7.9 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 3.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 3 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 3 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Output Type | Push-Pull |
Stock: 5443
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.18552 | $1.85520 |
| 50 | $0.16324 | $8.16200 |
| 100 | $0.14363 | $14.36300 |
| 500 | $0.12653 | $63.26500 |
| 1000 | $0.12140 | $121.40000 |
| 3000 | $0.11456 | $343.68000 |
| 5000 | $0.11029 | $551.45000 |
